ZBOŻA
- Zboża
ZBOŻA
Zboże jest uprawiane we Francji na ponad 7 milionach hektarów, czyli na ponad 1 z 6 hektarów całkowitej powierzchni rolnej Francji. Ten rodzaj produkcji obejmuje wiele odmian w zależności od gatunku: pszenicę , jęczmień, pszenżyto, owies i inne.
Jeśli jesień charakteryzuje się kiełkowaniem nasion i wzrostem siewek, to na wiosnę rozwija się ulistnienie, łodygi się wydłużają. Ziarna są formowane i wypełniane pod koniec cyklu. Poza zimą roślina będzie się odżywiać przez cały cykl.
Produkcja zbóż, takich jak np. pszenica, ma dwa cele:
- Kontynuacja produkcji ziarna i odżywianie go
- Zwiększenie zawartości białka
NASZ PORADNIK
Aby spełnić te dwa równoległe cele, uzasadnienie nawożenia zawiera trzy kryteria:
- Dawka całkowita
- Ilość poszczególnych dawek
- Forma nawozu
Dawka całkowita wynika z potrzeb rośliny oraz zawartości składników znajdujących się w glebie.
Wielkość dawki obejmuje:
- długość okresu wegetacji
- straty składników
- mineralizacja resztek pożniwnych
Etap mineralizacji ma zasadnicze znaczenie dla uczynienia biodostępnych dla roślin pierwiastków mineralnych naturalnie występujących w glebie. Mineralizacja jest gwarancją skuteczności dobrego odżywiania w całym cyklu wegetacyjnym aż do zbiorów, co zapewnia plon w odpowedniej ilości i jakości ziarna.
Szukasz innowacyjnych rozwiązań, które zapewnią optymalne odżywianie Twoich zbóż? Dowiedz się, jak zwiększyć biodostępność składników odżywczych i zapewnić optymalne odżywianie azotem dla uzyskania wysokiej jakości plonów zbóż.
Dla lepszej produkcji zbóż
Calkorium i Calkonutrium pozwalają na zwiększenie rzeczywistego współczynnika wykorzystania nawozów poprzez odpowiednią aktywność biologiczną i mineralizację materii organicznej.
Stworzone w celu umożliwienia rozwoju bakterii i grzybów zdolnych do mineralizacji i nawilżania, prebiotyczne premiksy z Calkorium i Calkonutrium maksymalizują plony zarówno ilościowo jak i jakościowo dla rolników. Umożliwiają one tym samym przekształcenie materii organicznej w przyswajalne elementy nawozowe i humus, wspomagające odżywianie upraw zbóż.