KUKURYDZA
UPRAWA

  • KUKURYDZA
culture-du-maïs

KUKURYDZA
UPRAWA

Niezależnie od tego, czy chodzi o zbiór całej rośliny na kiszonkę, czy też o plon ziarna, kukurydza jest wymagającą rośliną jarą, od wysiewu do zbiorów. Etap odstawiania od piersi, czyli przejście od odżywiania nasion do rozwoju korzeni, ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia wysokich, bogatych w energię wyników.

Niezależnie od wczesności stosowanych odmian lub warunków glebowo-klimatycznych właściwych dla każdego regionu, dobry rozwój korzeni w uprawie kukurydzy jest niezbędny. To właśnie podczas rozwoju pierwszych korzeni kukurydza musi korzystać ze wszystkich składników mineralnych, tak blisko swoich potrzeb w czasie i przestrzeni, jak to możliwe.

NASZA RADA

Istotnym elementem na tym etapie jest maksymalizacja biodostępności fosforu jak najbliżej korzeni. Kilka etapów stanowi część praktyk rolniczych, które rolnik musi wdrożyć:

  • Walka z kwasowością gleby, która może ograniczyć wzrost upraw kukurydzy poprzez blokowanie makro- i mikroelementów, jak również na przykład zmniejszyć aktywność biologiczną gleby.
  • Nawozić jak najbliżej potrzeb rośliny poprzez zlokalizowanie mikrogranul.
  • Promowanie rozwoju aktywności biologicznej i niektórych szczepów zdolnych do uczynienia fosforu naturalnie występującego w glebie biodostępnym

Czy jesteście Państwo zainteresowani kompletnymi rozwiązaniami dla optymalnego rozwoju uprawy kukurydzy? Odkryj rozwiązania ułatwiające wzrost kukurydzy i zwiększające plony przy jednoczesnym poszanowaniu ekosystemów.

Dla lepszej produkcji upraw kukurydzy

Poprzez zwiększenie rzeczywistego współczynnika wchłaniania składników odżywczych, zakresy nawożenia wykonane z premiksów z Calkorium i Calkonutrium pozwalają na zwalczanie zagrożeń związanych z odsadzeniem oraz na zwiększenie rozwoju korzeni.

Dzięki tym premiksom prebiotycznym mikroorganizmy szybko rosną w glebie, w szczególności poprzez optymalne zaszczepienie szczepów w glebie. Ilość składników odżywczych, takich jak pierwiastki śladowe i fosfor, obecnych naturalnie w glebie, wzrasta dzięki ich aktywności enzymatycznej.

W ten sposób pobudza się aktywność biologiczną i przywraca równowagę pH gleby, co pozwala na optymalny wzrost upraw kukurydzy. Zawartość energii w ziarnie wzrasta wraz z wydajnością ilościową uprawy.

CONTACTEZ-NOUS