KUKURYDZA
UPRAWA

  • KUKURYDZA
culture-du-maïs

KUKURYDZA
UPRAWA

Niezależnie od tego, czy chodzi o zbiór całej rośliny na kiszonkę, czy też o plon ziarna, kukurydza jest wymagającą rośliną jarą, od wysiewu do zbiorów. Etap przejścia od odżywiania nasion do rozwoju sytemu korzeniowego ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia wysokich, bogatych w energię wyników.

Niezależnie od wczesności dojrzewania odmian lub warunków glebowo-klimatycznych właściwych dla każdego regionu, dobry rozwój sytemu korzeniowego w uprawie kukurydzy jest niezbędny. To właśnie podczas rozwoju początkowego systemu korzeniowego, kukurydza musi korzystać ze wszystkich składników mineralnych, tak blisko zlokalizowanych jak to możliwe.

NASZA RADA

Istotnym elementem na tym etapie jest zapewnienie biodostępności fosforu jak najbliżej korzeni. Kilka etapów stanowi część praktyk rolniczych, które rolnik musi wdrożyć:

  • przywrócenie równowagi pH gleby, ponieważ niewłaściwy odczyn może ograniczyć wzrost upraw kukurydzy poprzez blokowanie makro- i mikroelementów, jak również zmniejszyć aktywność biologiczną gleby
  • zapewnienie składników pokarmowych jak najbliżej potrzeb rośliny, poprzez odpowiednie zlokalizowanie mikrogranul lub makrogranul
  • zapewnienie dostępności biologicznej dla niektórych szczepów mikrooganizmów zdolnych do udostępnienia fosforu naturalnie występującego w glebie

Czy jesteście Państwo zainteresowani kompletnymi rozwiązaniami dla optymalnego rozwoju uprawy kukurydzy? Odkryj rozwiązania ułatwiające wzrost kukurydzy i zwiększające plony przy jednoczesnym poszanowaniu ekosystemów.

Dla lepszej produkcji uprawy kukurydzy

Poprzez zwiększenie rzeczywistego współczynnika wchłaniania składników odżywczych, zakresy nawożenia wykonane z premiksów z Calkorium i Calkonutrium pozwalają na zwalczanie zagrożeń związanych z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi oraz pozytywny wpływ na zwiększenie rozwoju systemu korzeniowego.

Dzięki tym premiksom prebiotycznym mikroorganizmy szybko rozwijają się, w szczególności poprzez optymalne zaszczepienie szczepów w glebie. Ilość składników odżywczych, takich jak pierwiastki śladowe i fosfor, obecnych naturalnie w glebie, wzrasta dzięki ich aktywności enzymatycznej.

W ten sposób pobudza się aktywność biologiczną i przywraca równowagę pH gleby, co pozwala na optymalny wzrost upraw kukurydzy. Zawartość energii w ziarnie wzrasta wraz z wydajnością ilościową uprawy.

CONTACTEZ-NOUS