Optymalizuj koszty produkcji rolnej – Magazyn Challenge

Optymalizuj koszty produkcji rolnej.

Firma FCA Fertilisants, będąca uczestnikiem gospodarki o obiegu zamkniętym na rzecz agroekologii, opracowuje naturalne alternatywy dla nawozów syntetycznych od 1990 roku. Pascalowi Tronçonowi (zdjęcie), założycielowi i dyrektorowi zarządzającemu, towarzyszy w tej misji inżynier Sébastien David. Wyjaśnienia.

Jak projektowane są Wasze eko-nawozy?

Naszym zadaniem jest selekcja surowców pochodzenia naturalnego w celu wyprodukowania nawozów eko-alternatywnych dla nawozów syntetycznych. W naszej nowej ofercie Optim’Azote dodaliśmy do naszej technologii premiksów mikroorganizmy specjalnie wybrane w celu wychwytywania azotu z powietrza i zapewnienia jego przyswajalności przez rośliny. Do tego dochodzą pierwiastki śladowe i składniki odżywcze naturalnie zawarte w naszych premiksach, które zwiększają żyzność gleby.

„Nasza siła napędowa: wykorzystanie siły natury w służbie rolnikowi”

Czy asortyment Optim’Azote pomaga zoptymalizować koszty produkcji roślin rolniczych?

Gleba jest jak pełny sejf: jest bogata. W łyżce gleby znajduje się więcej żywych organizmów niż ludzi na planecie! Naszą misją jest otwarcie tego sejfu za pomocą naszych odżywczych premiksów. W ramach gospodarki o obiegu zamkniętym te ekologiczne nawozy zachowują żyzną żyzność gleb i wzmacniają ich zdolności produkcyjne, zwiększając ich wydajność. Nasza metoda produkcji pozwala na uzyskanie śladu węglowego niemal 10 razy mniejszego niż w przypadku nawozów syntetycznych. Wszystkie nasze nawozy ekologiczne są zatem dobre dla naszego środowiska i naszych rolników.

 

Artykuł znajdziesz w magazynie Challenge opublikowanym 25 kwietnia 2024 r.

CONTACTEZ-NOUS